Dolina Drwęcy 47a, 87-162 Krobia medicalclinic@medicalclinicbabiarz.pl

Umów się na wizytę!

Komora hiperbaryczna

Home Komora hiperbaryczna

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest metodą odnowy i regeneracji organizmu, polegającą na podaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Sesja tlenowa, to zabieg odmładzający, regenerujący i odprężający. Terapia hiperbaryczna regeneruje wszystkie komórki w organizmie, dzięki czemu hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne.

Pozytywne skutki użytkowania hiperbarycznej terapii tlenowej

 • Regeneracja tkanki kostnej i mięśni szkieletowych
 • Tworzenie nowych tkanek i naczyń krwionośnych
 • Detoksykacja i biostymulacja organizmu
 • Redukcja obrzęków i stanów zapalnych
 • Odbudowa systemu odpornościowego
 • Przyspieszenie procesu gojenia ran
 • Działanie bakterio- i wirusobójcze
 • Wzrost komórek macierzystych
 • Pobudzenie metabolizmu
 • Wzrost syntezy kolagenu
 • Poprawa koncentracji
 • Wzrost sił życiowych
komora

Komora hiperbaryczna

Komora hiperbaryczna o ciśnieniu 1,3ATA i 1,5ATA jest jedną z najpopularniejszych na świecie wersji urządzeń do terapii tlenowej. Bezpieczne urządzenie o miękkiej konstrukcji zapewnia komfortową pozycję „siedzącą” lub „leżącą” dla pacjenta. Nowoczesna budowa komory daje poczucie odprężenia osobom korzystającym z zabiegu. W naszym gabinecie do dyspozycji jest duża, wygodna komora, w której mogą pomieścić się dwie osoby z możliwością indywidualnego natlenienia np. dla osoby dorosłej i dziecka. Zabieg hiperbaryczny to relaksacyjna i nieinwazyjna terapia 93% tlenem, dająca szereg korzyści w wielu wymiarach zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej.

Zastosowanie medyczne

Dermatologia

Terapia ma zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy oraz trądziku różowatego.

Stomatologia

Pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, stymuluje proces gojenia oraz skraca czas rekonwalescencji.

Onkologia

Sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka C-reaktywnego czynnika martwicy nowotworów i innych markerów stanu zapalnego

Kardiologia

Korzystny wpływ na dolegliwości o charakterze wieńcowym. Zmniejsza nasi-lenie objawów niewydolności serca, zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze. Pomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy zmniejszając ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych.

Neurologia

Ma zastosowanie w porażeniach mózgowych i pourazowych uszkodzeniach mózgu, powstałych w wyniku udaru lub wylewu. Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi kocentrację, łagodzi stany depresyjne, przewlekły stres i bezsenność.

Ortopedia

Poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości i szpiku, osteoporozy, choroby stawów oraz przyspiesza wzrost uszkodzonej kości.

Med. estetyczna

Działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezękolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazynych zabiegach, zmniejsza obrzęki, działa antybaktryjnie.

Med. sportowa

Podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i więzadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Sesja w kapsule hiperbarycznej biostymuluje organizm, likwiduje zakażenia oraz odżywia niedotlenione komórki, a w rezultacie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia. Terapia hiperbaryczna czystym tlenem oczyszcza z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania komórek rakowych, więc również jest uważana jako skuteczna profilaktyka antynowotworowa. Regularnie stosowana hiperbaryczna terapia tlenowa poprawia przepływ krwi w mózgu, dzięki czemu pacjenci wykazują większe zdolności zapamiętywania i koncentracji. Przynosi korzyści w leczeniu stresu, przewlekłego zmęczenia, napięcia psychicznego, spadku nastroju oraz niweluje silne bóle migrenowe. Sesje tlenowe przynoszą doskonałe efekty lecznicze u dzieci z autyzmem jak i wśród osób starszych, chorych na Alzheimera, zwiększając aktywność mózgu poprzez głębokie dotlenienie.

Cennik

Komora Hiperbaryczna dwuosobowa *

(zabieg może być wykonany w pozycji leżącej lub siedzącej)

*podczas zabiegu w komorze może przebywać jedna osoba lub osoba dorosła z dzieckiem do 10 lat.

Cennik zabiegu w komorze hiperbarycznej za 60 min **

Cennik obowiązuje od 1.01.2022 r.

 

1 zabieg w komorze hiperbarycznej
(60 min – 1 pacjent )

120 zł.

1 zabieg w komorze 60 min.
(1 osoba dorosła + 1 dziecko)

130 zł.

10 wejść po 60 min
(1 pacjent )

1100 zł.

10 wejść po 60 min
(1 osoba dorosła + dziecko)

1250 zł.

20 wejść po 60 min
(1 pacjent)

2000 zł.

20 wejść po 60 min
(1 osoba dorosła + 1 dziecko)

2100 zł.

** zabieg powyżej 60 min w komorze dopłata za każde następne 20 min trwania zabiegu:

– 10 zł ( 1 pacjent)

– 10 zł (1 dorosła osoba + 1 dziecko)

Polecamy bony upominkowe na komorę hiperbaryczną – idealny prezent na każdą okazje.