Dolina Drwęcy 47a, 87-162 Krobia medicalclinic@medicalclinicbabiarz.pl

Umów się na wizytę!

Masaż

Home Zabiegi Masaż

Rodzaj masażu dobiera fizjoterapeuta w zależności od jednostki chorobowej. Wykonany powinien być przez masażystę lub fizjoterapeutę.

Klasyczny

Masaż klasyczny wykonany powinien być przez masażystę lub fizjoterapeutę – osobę, która zarówno w teorii jak i w praktyce zna techniki prowadzenia tego typu zabiegów. Odpowiednie zastosowanie technik masażu – z właściwym naciskiem oraz prędkością sprawia, że Pacjent czuje się lepiej, a jego dolegliwości bólowe, motoryczne i inne zmniejszają się.

Technikami stosowanymi naprzemiennie w trakcie masażu klasycznego są:

  • głaskanie,

  • ugniatanie,

  • rozcieranie,

  • wyciskanie,

  • wstrząsanie,

  • oklepywanie,

  • wibracja,

  • ruchy bierne.

Masaż segmentarny

Masaż segmentarny polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi za pomocą odpowiednich technik masażu działającą na daną strefę unerwiającą ciało. Stosując odpowiednie techniki, mamy wpływ za pośrednictwem układu nerwowego oraz hormonalnego na choroby narządów. Podstawowym elementem masażu segmentarnego jest znajomość określonych stref oddziaływania.

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny jest zabiegiem fizjoterapeutycznym stosowanym u osób, u których doszło do częściowego zaniku bądź znacznego osłabienia mięśni.

Masaż drenaż limfatyczny

To bardzo skuteczny rodzaj specjalistycznego masażu, pozwalający szybko udrożnić zalegający płyn limfatyczny w kończynach i tym samym zlikwidować obrzęki i wysięki pochodzenia limfatycznego. Jest najskuteczniejszym zabiegiem w walce z obrzękami. Daje znaczną ulgę i przywraca właściwy wygląd kończyn. Stosowany jest z powodzeniem we wszelkiego rodzaju obrzękach kończyn dolnych jak i górnych np. po mastektomii, kiedy węzły chłonne pachowe są wycięte i odpływ limfy do tych naczyń jest niemożliwy, co powoduje obrzęki. Drenaż działa oczyszczająco na cały organizm oraz usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany również jako element terapii odchudzającej.

Masaż shantala